BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | mar 19, 2020 | Krakow, Spotkania Online | 0 komentarzy

Męskie talenty – 18.03.2020

Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności… (Mt 25,15)

18 marca odbyło się spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Spotkanie nietypowe, gdyż uczestnicy byli w domach, poprzez łącza internetowe. Z uwagi na stn zagrożenia epidemiologicznego nie mogło się odbyć spotkanie osobiste. Naszym gościem był Jacek Weigl. Podjął ważny temat: „Męskie talenty”


Gość specjalny: Jacek Weigl
Jacek Weigl ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości, ale ma na sercu rozwój edukacji w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, wzajemna pomoc, szacunek, uczciwość. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce.
W 2003 roku stworzył Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, które prowadziło Szkołę „Samuel”. Do 2014 roku pełnił funkcję dyrektora. Zainspirował wizją edukacji chrześcijańskiej 27 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły, gimnazja) w całej Polsce. Tę szkołę założył dla swojego najstarszego syna.
Jacek Weigl założył Fundację „Edukacja z Wartościami”, której misją jest promowanie edukacji chrześcijańskiej wpływającej na budowanie odpowiedzialnego młodego pokolenia. Ma na sercu nowoczesną edukację z wartościami, dlatego koncentruje się na stworzeniu centrum edukacyjnego, które służyłoby całemu społeczeństwu, kształtowało charakter dzieci i młodzieży oraz wzmacniało kompetencje dorosłych. Więcej o fundacji www.ezw.edu.pl/aktualnosci. Jako prezes Fundacji prowadzi szkołę i przedszkole ‘Daniel’ na Ursynowie oraz Gimnazjum na Ursynowie. Weigl gromadzi ludzi z wartościami i pasją do działania; organizuje konferencje i szkolenia. Do tej pory jako Fundacja odbyły się 2 kongerencje w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej: „Edukacja z Wartościami. Wartości do Edukacji” (19.04.2013r.) oraz „Biznes z Wartościami. Wartości do Biznesu” (17.04.2015r.).
Jest pełnym pasji i ambicji działaczem ursynowskim. Jako założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni” zachęca do odpowiedzialnych postaw w życiu codziennym. Integruje młodzież i uczy ich szacunku do autorytetów poprzez kursy, szkolenia, wyjazdy. Stowarzyszenie prowadzi Klub 29 dla dzieci i młodzieży i projekty sezonowe, takie jak turnieje szachowe, gwiazdki dla każdego dziecka, pikniki i spotkania świąteczne.
Inspiruje i wspiera różne projekty m.in. projekt profilaktyczny raperów Bęsia i Dj Yonasa (RYMcerzy) „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, Akademię Gospel dla Dzieci, turnieje szachowe dla Rodzin, pikniki na Ursynowie, spotkania mężczyzn na Ursynowie, kursy małżeńskie, koncerty muzyki chrześcijańskiej (Mietek Szcześniak, New Life Music, TGD i in.)
Przez kilka lat był członkiem zarządu Ursynowskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Uczestniczył w założeniu DKDSu – Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Ursynowie, od 2011 do 2014 był jej przewodniczącym.
Jego pasją jest inspirowanie ludzi do ciągłego rozwoju oraz pomaganie innym. Jest doradcą rozwoju osobistego – konsultantem Kompasu Kariery. (www.careerdirect-ge.org)
Jest szczęśliwym mężem Ani, dumnym tatą trzech synów Mateusza, Beniamina, Eliasza i cudownych córek Hani i Nadii.

Jakie jest motto Jacka Weigla?
„Nic co ma wartość nie przychodzi bez walki” – Bruce Cockburn „Lovers in a Dangerous Time”

 

Środa 18 marca 2020

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2
Wszystko na łączach internetowych.

Bóg przygotowując nas do naszej misji w Swoim Królestwie wyposaża nas w unikalny zestaw zdolności. Mamy takie rzeczy, których jesteśmy naturalnie silni. Ich robienie jest dla nas przyjemnością, poruszamy się w nich jak ryba w wodzie. Mamy też takie, w których jedynie się męczymy. Jak odkryć te silne strony, oraz jak je rozwinąć w sobie, oraz w naszych najbliższych (dzieciach)? W tym ważnym temacie poprowadził nas nasz gość – Jacek Weigl. Zapraszamy!


Po konferencji (około 21:00) odbyły się spotkania w małych grupach poprzez system telekonferencyjny.
Telekonferencja poprzez system Globyfy
Numer telefonu: +48 799 365 365
Numer telekonferencji – grupa 1: 18048001
Numer telekonferencji – grupa 2: 18048002
Numer telekonferencji – grupa 3: 18048003

Numer telefonu:
Poland +48 799 365 365
Lithuania +370 5 259 6183
Latvia +371 676 52250
Ukraine +380 893 239 973
England +44 333 300 0310
Norway +47 21 98 42 00
Denmark +45 78 78 77 10
Sweden 0-900 299 2 Only from Sweden, just 0.99 SEK per minute
United States +1 720-787-0787 Alternative: +1 646-417-9965

Pytania do małych grup

1. Co szczególnie dotknęło mnie w dzisiejszej konferencji?
2. Które talenty rozwijam a które zakopałem?
3. Do czego szczególnie czuję się dziś wezwany?


Jeśli byłeś na spotkaniu – podziel się opinią.


 

 

„Homilia – ks Mirosław Żak

 

 

Komentrz do sytuacji – Andrzej Lewek

 

 

„Męskie talenty” – Jacek Weigl

 

Homilia

Komentarz do sytuacji

Nauczanie

Cała Eucharystia (Youtube)

Całe spotkanie (Youtube)

Całe spotkanie (Facebook)

 

Dawid a Goliat – 18.11.2020

18 listopada odbyło się kolejne nasze spotkanie.


Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich. (Flp 2,4)

18 listopada odbyło się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem miał być Maciej Wolski. Niestety z powodu nagłego załamania się jego stanu zdrowia nie dotarł na spotkanie. Posłuchaliśmy jego archiwalnego nagrania na temad Dawid a Goliat.
Gość specjalny: Maciej Wolski
Mąż i ojciec 3 córek, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Współzałożyciel oraz prezes Fundacji 24/7, krzewiącej ideę modlitwy 24/7 w Polsce. Posługuje nauczaniami na konferencjach i rekolekcjach.

Środa 18 listopada

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w kościele zakończone spotkaniami w małych grupach,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Gdy realizujemy jakieś przedsięwzięcie potrzebujemy zwartego i wypróbowanego w boju zespołu. Jednak nie jest łatwo znaleźć ludzi, z którymi współpracuje się nam łatwo. Każda współpraca to ścieranie się różnych wizji, koncepcji i osobowości. Czasami działalność samodzielna wydaje się być prostsza. Jednak w dobrze zbudowanym zespole objawia się znacznie większa obfitość umiejętności, talentów, darów.
Jak wykorzystać unikalność każdej z osób by wspólnie robić rzeczy nieprzeciętne? Tematem podzieli się z nami Maciej Wolski. Zapraszamy

Weekend Świadomy Celu 11-13 grudnia 2020

Weekend Świadomy Celu

Adwentowe rekolekcje dla mężczyzn

11-13 grudnia 2020

W życiu podejmujemy wiele działań. Wszystkie one są wydają się nam ważne i potrzebne. Czy jednak konfrontujemy je z celem naszego życia? Czy zadajemy sobie trud by odkryć nasz cel? Czy to nasz cel, czy może cel Boży dla nas? Jak go odkrywamy i rozeznajemy?
Zapraszamy na weekend online na którym spróbujemy zmierzyć się z tymi pytaniami. Dołączysz?

XII Forum Tato.Net – 14.11.2020

W sobotę spotkanie online dla ojców – XII Forum Tato.Net
„Zaangażowany & Solidarny. Jak wyznaczać ojcowskie priorytety?” – to temat XII Międzynarodowego Forum Tato.Net. W wyznaczaniu ojcowskich priorytetów pomogą prelegenci spotkania, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Swoją obecność potwierdzili m.in. tata Igi Świątek – Tomasz Świątek, muzyk Joszko Broda i prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. Forum Tato.Net odbędzie się w sobotę 14 listopada w formie spotkania online.   

Punkt koncentracji – Czego nie warto tracić sprzed oczu? – 21.10.2020


Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna. (Prz 3,5-6)

21 października odbyło się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem był ks Adam Rybicki. Podjął ważny temat: „Punkt koncentracji – Czego nie warto tracić sprzed oczu?”

Gość specjalny: ks Adam Rybicki
Ks. dr hab. Adam Rybicki prof. KUL
profesor KUL – Katedra Duchowości Systematycznej i Praktycznej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie prowadzi wykłady z zakresu rozwoju duchowego, duchowości maryjnej, doświadczenia duchowego i mistycznego. Rekolekcjonista, spowiednik. Prowadzi rekolekcje dla mężczyzn. Oprócz licznych artykułów opublikował m.in. „Zaufajcie miłosierdziu!”, „Uzdrowienie przez Maryję”, „Lew i Baranek”, „Wąż i gołębica”.

Środa 21 października

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w kościele zakończone spotkaniami w małych grupach,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Duże cele zawsze realizujemy osiągając mniejsze – pośrednie cele. Czy jednak potrafimy nie zgubić tego, co istotne? Czy każdy z naszych celów cząstkowych prowadzi nas do ostatecznego celu?
Jak się nie zagubić w dobieraniu celów i wyznaczaniu kierunków? Jak nie zgubić tego, co naprawdę ważne? W temat wprowadził nas ks Adam Rybicki.

Gorce – męskie rekolekcje w drodze 4-6.12.2020

Na początku grudnia 2020 zapraszamy Cię wspólne rekolekcje w drodze.

Tu możemy sprawdzić swoje siły w czasie górskiej wędrówki, poznać nowych przyjaciół, doświadczyć Boga w spotkaniu z górską przyrodą.
W programie nieco męskich wyzwań, sporo świadectw i rozmów na ważne tematy.
Weekend będzie się odbywał w podgrupach 5-osobowych z zachowaniem standardów sanitarnych.

Męskie Doświadczenia – 16.09.2020


Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie! Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! (Syr 2,1-2)

16 września odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie Marcin Gomułka. Podejmie ważny temat: „Męskie Doświadczenia”
Bądźcie z nami 16 września w kościele na Podgórzu, w kamieniołomie i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: Marcin Gomułka
Mąż, ojciec, przedsiębiorca. Razem z Żoną prowadzi bloga: poczatekwiecznosci.pl.

Środa 16 września

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w kościele zakończone spotkaniami w małych grupach,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Bóg jak dobry Ojciec wychowuje nas do wieczności. W procesie wychowania kształtują się nasze cechy, wyrabiają cnoty… Jednak to wychowanie nie musi być bezstresowe. W tym procesie wychowawczym jesteśmy poddawani doświadczeniom, poprzez które mogą się kształtować nasze postawy, weryfikować cnoty. Jak przez to przejść? Opowie Marcin Gomułka.
Zapraszamy

Nawrócenie duszpasterskie naszych parafii

Ostatnio opublikowano w Watykanie ważny dokument: Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła.
To wezwanie do gruntownej przebudowy duszpasterskiej naszych parafii i wspólnot.
Jako męskie grupy jesteśmy w naszych parafiach i angażujemy się aktywnie w ich życie.